Squash

Korty do squasha OSW
ul. Bydgoska 33, Olsztyn 10-243

 

Recepcja kortów – Bryła E koło kortów.

Korty czynne codziennie od 8.00 do 21.00.

Rezerwacja telefoniczna pod nr 607 443 337 w godzinach 16.00 – 20.00.

Korzystanie z kortów wyłącznie po dokonaniu opłaty.

  • Na kortach do squasha obowiązuje obuwie z jasną podeszwą
  • Istnieje możliwość wypożyczenia rakiet
  • Rozliczenie za kort należy uiścić przed grą w recepcji basenowej
  • Dla stałych Klientów- możliwość rezerwacji o stałych godzinach.

Honorujemy karty Multisport, Fit Profit, Medicover Sport. Użytkownicy kart sportowych zobowiązani są do okazania wraz z kartą dokumentu tożsamości.

Cennik do pobrania

Przepisy gry

Zasady gry pojedynczej w squasha przyjęte przez Światową Federację Squasha (World Squash Federation) z roku 2019. Kliknij Zasady gry pojedynczej w squasha.

Trening z instruktorem

Chciałbyś nauczyć się grać squasha ale nie wiesz od czego masz zacząć?
Zapraszamy na lekcje z naszym instruktorem, który dostosuje się do Twoich potrzeb. Proponujemy lekcje indywidualne i grupowe zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. W ofercie między innymi instruktaż, poznanie zasad gry, elementy techniczne i taktyczne gry oraz sparingi. Kontakt i bliższe informacje: Grzegorz Prokopowicz Tel. 508 396 365

Squash w Polsce

Squash stosunkowo późno dotarł do Polski – pierwszy kort w Polsce powstał w roku 1976 w Brodnicy, ale dopiero z początkiem lat 90-tych zaczęły powstawać pierwsze kluby squashowe. Stopniowo były stawiane kolejne klatki do squasha, lecz prawdziwy wzrost nastąpił w pierwszej dekadzie XXI wieku. Aktualnie squash rozwija się w Polsce najszybciej spośród krajów europejskich.

Początkowo Polska Federacja Squasha była organizacją zrzeszającą garstkę ludzi, wspólnie spędzających czas grając w squasha. Z biegiem lat PFS zrzeszał coraz większą liczbę członków oraz sam stał się członkiem większych stowarzyszeń i organizacji: Światowej Federacji Squasha (WSF), Europejskiej Federacji Squasha (ESF) oraz PSA (Professonal Squash Association – odpowiednik tenisowego ATP) i WSA (Women’s Squash Association – odpowiednik tenisowego WTA).

Na dzień dzisiejszy Polska jest krajem, w którym squash rozwija się najdynamiczniej w Europie. Źródło: pfs.org.pl

Squash na świecie

W squasha gra się na całym globie – ostatnie statystyki Światowej Federacji Squasha mówią o 175 krajach i ponad 20 milionach graczy. Wszystkie reguły gry są oficjalnie spisane i nie podlegają dalszym przekształceniom. Popularność i ciągły wzrost zainteresowanych grą wynika niewątpliwie z niewielkiego kosztu godziny gry oraz jej dostępności (gra dla wszystkich). Prężnie działające organizacje światowego squasha to Światowa Federacja Squasha (World Squash Federation – WSF) i Professional Squash Association (PSA).

Squash jest jednym z ośmiu sportów pretendujących do wejścia do grona dyscyplin olimpijskich w roku 2020. Jak dotychczas już dwukrotnie przegrał w wyborze nowych dyscyplin na Igrzyska Olimpijskie 2012 oraz 2016. Ostateczne głosowanie, która dyscyplina dołączy do Igrzysk Olimpijskich odbędzie się na sesji MKOl lub walnym zgromadzeniu, we wrześniu w Buenos Aires, Argentyna.

KIERUNKI STUDIÓW

all Wydział Nauk Humanistyczno Społecznych i Technicznych Wydział Nauk o Zdrowiu Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie

Olsztyńska Szkoła Wyższa jest uczelnią o profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się na studiach licencjackich (pierwszego stopnia), inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (drugiego stopnia) - w formie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz hybrydowych.   

Nasza oferta edukacyjna dostosowywana jest do potrzeb rynku i zmian zachodzących w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Projektowanie i wdrażanie programów kształcenia odbywa się we współpracy z naszymi partnerami z obszaru gospodarki, administracji publicznej, placówek zdrowotnych itp, skupionych w Radzie Konsultacyjnej ds. Społeczno-Gospodarczych. 

Oferujemy kształcenie na kierunkach: administracja, filologia angielska, fizjoterapia, informatyka, kosmetologia, logistyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości kształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach. 

GALERIA ZDJĘĆ

NA SKRÓTY

Block
Olsztyńska Szkoła Wyższa  Telefon rekrutacyjny Skip to content