Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych i Technicznych
- Koło Naukowe Ekonomii i Zarządzania – opiekun koła – dr Stanisław Szmitka, prof. OSW
- Koło Naukowe Pedagogów – opiekun koła – dr Dorota Bartnicka
- Koło Naukowe Korczakowskie – opiekun koła – dr Mariusz Wawrzyniak, prof. OSW
- Koło Naukowe Administratywistów – opiekun koła – dr Dariusz Jurczak
- Koło Naukowe Informatyków – opiekun koła – mgr inż. Marek Adamowicz
- Koło Naukowe Filologów – opiekun koła – mgr Barbara Grobelna
Wydział Nauk o Zdrowiu
- Koło Naukowe „Zdrowie i uroda” – opiekun dr inż. Katarzyna Boradyn
- Koło Naukowe Ortopedii i Rehabilitacji – opiekun mgr Stanisław Kondracki
- Koło Naukowe Dydaktyki Wychowania Fizycznego – dr Jadwiga Cyganiuk
Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie
- Koło Naukowe Administratywistów – opiekun koła – dr Dariusz Jurczak
- Koło Naukowe Ekonomii i Zarządzania – opiekun koła – dr Stanisław Szmitka, prof. OSW
- Koło Naukowe Pedagogów – opiekun koła – dr Dorota Bartnicka
WYDARZENIA
Rok akademicki 2020/2021
- Koło Naukowe Ekonomii i Zarządzania
Plany naukowo-badawczych Katedry Ekonomii i Zarządzania OSW i Katedry Kontroli Finansowej i Audytu Zachodnioukraińskiego Uniwersytetu Narodowego w roku 2023.
- Nie odbyta ze względów technicznych (warunki wojenne) II edycja Konferencji Naukowej
Polska – Ukraina: Konkurencyjność i innowacyjność – aktualne trendy w zarządzaniu przedsiębiorstwem odbędzie się w m-cu czerwcu br.
Dokładna data zostanie ustalona w terminie późniejszym. - dr Stanisław Szmitka, prof. OSW i Prof. dr hab. Mykhailo Luchko przyjmują zgłoszenia wykładowców i studentów ze swoich Uczelni do uczestnictwa w konferencjach naukowych, które odbędą się na jesieni tego roku (m-c październik – listopad). Dokładna data zostanie ustalona w terminie późniejszym. Przewidywana liczba uczestników: 5-6 osób z każdej Uczelni.
- III edycja Konferencji Naukowej
Polska – Ukraina: Konkurencyjność i innowacyjność – aktualne trendy w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Preferowane będą wystąpienia dotyczące roli sztucznej inteligencji w procesach zarządzania przedsiębiorstwem. - III edycja Panelu dyskusyjnego
Polska – Ukraina: Audyt, aspekty lokalne i globalne.
Szczególny nacisk zostanie położony na nowe wyzwania stojące przed audytem w obecnej sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej, nowe trendy w rozwoju tej dyscypliny naukowej – jej aktualność.
Zachęcamy wykładowców i studentów do zgłaszania swego akcesu i czynnego udziału w proponowanych przedsięwzięciach naukowo – badawczych.
Rok akademicki 2020/2021
- Forum Kół Naukowych – Organizator: Koło Naukowe Ekonomistów czytaj więcej
- Koło Naukowe Ekonomistów – Sprawozdanie z działalności Koła Naukowego Ekonomistów
Rok akademicki 2019/2020
- Koło Naukowe „Zdrowie i uroda” odbyło się jedno spotkanie ogólne, oraz trzy spotkania tematyczne, na których członkowie prezentowali zebrane i opracowywane na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową Konferencja Nutrikosmetologia prozdrowotna, materiały nt.: Metoda klamrowania w leczeniu zachowawczym wrastającego paznokcia. W celu zagwarantowania poprawności merytorycznej prezentacji nawiązano współpracę ze specjalistą z zakresu podologii. Prezentacja wyników pracy koła naukowego nie odbyła się w związku z odwołaniem konferencji.
- Koło Naukowe Ortopedii i Rehabilitacji – spotkania odbywały się raz w miesiącu, odbyło 6 spotkań.
Tematy: Skręcenie stawu skokowego, TOS – zespół górnego otworu klatki piersiowej, rehabilitacja po uszkodzeniu łąkotki, FAI – konflikt panewkowo udowy, stabilizacja centralna, rehabilitacja po zerwaniu ścięgna Achillesa. Wynikiem pracy Koła jest 6 protokołów gotowych do zastosowania w praktyce zawodowej. - Koła Naukowe Fizjoterapeutów – odbyło się 6 spotkań, studenci rozpoczęli badania oceny wpływu ćwiczeń rozciągających na elastyczność grupy tylnej mięśni uda studentów Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. W ramach badań pilotażowych w okresie styczeń-luty 2020 roku przebadano dwukrotnie grupę około 30 osób. Rozpoczęcie zasadniczej części badania zaplanowane było na marzec bieżącego roku jednak ze względu na pandemię badania został wstrzymane.
- Koło Naukowe Administratywistów (Olsztyn, Kętrzyn) -odbyło się 9 spotkań, częściowo on-line; członkowie koła wzięli udział (on-line) w Międzynarodowej Konferencji w Pollesku; rozpoczęto projekt badawczy nt. Administracja publiczna a bezpieczeństwo migrującej społeczności lokalnej, podczas trwającej sytuacji epidemiologicznej Covid-19, mające na celu ukazanie tendencji i zmian w dobie obecnej epidemii na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego i pogranicza polsko-rosyjskiego. Szczegółowe sprawozdanie.Adamowicz