
Serdecznie zapraszamy na wyjątkową konferencję naukowo-szkoleniową „Świadoma kosmetologia”, której celem jest ukazanie holistycznego podejścia do zdrowia i urody. Wydarzenie to pozwoli na zgłębienie wiedzy na temat wpływu diety, obecności patogenów w środowisku, aktywności fizycznej oraz akceptacji własnego ciała na kondycję skóry i ogólne samopoczucie.
Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję zapoznać się z najnowszymi tematami dotyczącymi zdrowia i urody oraz zdobycia certyfikatów potwierdzających udział w wydarzeniu.
Wydarzenie jest bezpłatne dla studentów i uczniów szkół średnich. Jego celem jest integracja wiedzy oraz budowanie mostów między teorią a praktyką. Zapraszamy do współtworzenia tej inspirującej inicjatywy!
Tytuł: Świadoma kosmetologia
Termin: 22 marca 2025 r., godz. 10:00
Miejsce: Europejska Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych
ul. Bydgoska 33, Olsztyn, s. 100
Opłaty: 100 zł; bezpłatna dla studentów i uczniów szkół średnich
Patronat honorowy
Patronat medialny nad konferencja objęli
W trakcie konferencji przedstawione zostanie interdyscyplinarne podejście do pielęgnacji skóry, uwzględniające:
- procesy biologiczne zachodzące w skórze,
- procesy starzenia się skóry, w tym rola glikacji,
- potrzeby skóry i działanie kosmetyków,
- wpływ nadmiaru cukru na kondycję skóry i mechanizmy głodu oraz sytości,
- wyzwania związane z mediami społecznościowymi i promowanymi w nich standardami piękna,
- wpływ postrzegania własnego ciała na wybory żywieniowe, aktywność fizyczną i dbałość o siebie.
Prelegenci

dr Aleksandra Znajewska-Pander
Specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej. W 2012 roku ukończyła studia medyczne na wydziale lekarskim Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Szkolenie specjalizacyjne odbywała w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej w Olsztynie, gdzie ponad 10 lat pracowała także jako asystent w Katedrze Dermatologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i European Academy of Dermatology and Venerology. Jest lekarzem praktykiem z wieloletnim doświadczeniem, który ceni sobie ciągły rozwój.

dr inż. Joanna Ciborska
Specjalista w zakresie profilaktyki i leczenia dietetycznego chorób żywieniowo zależnych, w tym również oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia osób aktywnych fizycznie. Istotny obszar jej zainteresowań stanowi psychologia żywienia. Wykładowca akademicki UWM.
Adiunkt w Katedrze Żywienia Człowieka Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie, nauczyciel akademicki w wieloletnim doświadczeniem, zainteresowania naukowe związane są z profilaktyką i leczeniem dietetycznym chorób żywieniowo zależnych, bardzo istotny obszar zainteresowań stanowi psychologia żywienia, w tym zaburzenia odżywiania, metody ich oceny i możliwość skutecznych rozwiązań żywieniowych.
Opiekun studenckiego Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej, z którym organizuje Dni Świadomości Żywieniowej, nagrodzone dwukrotnie przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej nagrodą Pro Juvenes w kategorii Studencka Inicjatywa Prozdrowotna.

dr inż. Katarzyna Boradyn

dr hab. Michał Boraczyński
Doktor habilitowany w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, prezes firmy
drBor, adiunkt w Katedrze Fizjoterapii, Szkoła Zdrowia Publicznego, Collegium Medicum Uniwersytetu-Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej i sportowej, interpretacji badań laboratoryjnych (biochemicznych), programowaniu treninguzdrowotnego/sportowego, fizjologii wysiłku fizycznego oraz diagnostyce zdolności wysiłkowych w warunkach laboratoryjnych i terenowych.

dr inż. Małgorzata Kuśmierczyk
jest adiunktem w Katedrze Psychologii i Socjologii Zdrowia oraz Zdrowia Publicznego Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz posiada specjalizację I stopnia w zakresie zdrowia publicznego. W kręgu jej naukowych zainteresowań znajdują się głównie uwarunkowania zdrowia związane z żywnością, żywieniem i elementami stylu życia oraz nutrikosmetyka. Chętnie angażuje się w działania promujące zdrowie w społeczeństwie, zwłaszcza w obszarze odżywiania oraz stylu życia dzieci i młodzieży.

mgr Aneta Golan
magister kosmetologii oraz dietetyk. Specjalistka w terapiach skór trudnych i problematycznych. Pomaga osobom z trądzikiem (i nie tylko) w sposób holistyczny znaleźć przyczynę problemów skórnych. Zajmuje się również laseroterapią wykorzystując na codzień w swojej pracy różne wiązki laserowe redukując przy tym problem z rumieniem, popękanymi naczynkami, nadmiernym owłosieniem, niechcianym makijażem permanentnym czy tatuażem. Istotny obszar jej zainteresowań to szeroko pojęte terapie anty-aging i prewencja przeciwstarzeniowa. Aktywnie działa w socjal mediach, głównie na Instagramie, gdzie dzieli się swoją ekspercką wiedzą, na ten moment obserwuje ją 153 tys. obserwujących.

mgr Magdalena Zajączkowska-Bazirak
masażystka, kosmetolog, instruktor pilates
Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Wychowanie Plastyczne oraz Europejskiej Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych, gdzie ukończyłam Zdrowie Publiczne w zakresie odnowy biologicznej i kosmetologii.
Od ponad 20 lat pracuje jako masażystka i kosmetolog, zdobywając doświadczenie w Polsce, Irlandii i Hiszpanii. Specjalizuje się w masażu powięziowym, terapii czaszkowo-krzyżowej oraz pracy z dziećmi, kobietami w ciąży i pacjentami onkologicznymi. W swojej praktyce łączy techniki masażu z elementami pilatesu, medytacji i pracy oddechowej.
Obecnie prowadzi zajęcia praktyczne na Wydziale Zdrowia Publicznego oraz pracuje w przedszkolu, gdzie wprowadza techniki relaksacyjne i ruchowe wspierające rozwój dzieci.

mgr Piotr Śmigiel
Specjalizuje się w badaniach nad bioaktywnymi peptydami pozyskiwanymi z białek serwatkowych, wykazującymi właściwości przeciwnadciśnieniowe, opioidowe i immunomodulacyjne. Jego prace koncentrują się na ocenie inhibicji wzrostu Listeria monocytogenes w fermentowanych produktach mleczarskich poprzez zastosowanie szczepów probiotycznych oraz modyfikację ich składu chemicznego.
Program konferencji
9.00-10.00 |
Rejestracja uczestników |
10.00-10.10 |
Otwarcie konferencji (sala 100 E) – dr Agnieszka Górska, prof. EAMiSNS |
SESJA PLENARNA |
|
10.10- 10.30
|
Zmiany skórne w przebiegu chorób układu pokarmowego, dr Aleksandra Znajewska-Pander |
10.30-11.10 |
Słodycz zdrowej skóry dr inż. Joanna Ciborska |
11.10- 11:45 |
Akceptacja własnego ciała jako kluczowy element zdrowia psychicznego i fizycznego dr inż. Katarzyna Boradyn |
11.45-12.00 |
Przerwa kawowa |
12:00-12.30 |
Wpływ suplementacji hydrolizowanego kolagenu na zdrowie skóry dr hab. Michał Boraczyński |
12.30-13.00 |
Naturalne stymulatory kolagenu dr inż. Małgorzata Kuśmierczyk |
13.00-13:30 |
Jelita a skóra mgr Aneta Golan |
13:30-14:00 |
Świadomy oddech – jak wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne? mgr Magdalena Zajączkowska-Bazirak |
14:00-14:30 |
Patogeny przenoszone drogą pokarmową a problemy skórne mgr inż. Piotr Śmigiel |
SESJA POKAZOWA |
|
15.00-16.00 |
Zabiegi relaksacyjne mgr Jolanta Łazarczyk, mgr Bożena Kocenko |
