Studenci kierunku Pedagogika w Powiatowym Domu Dziecka w Kętrzynie

Studenci kierunku Pedagogika w Powiatowym Domu Dziecka w Kętrzynie

W dniu 22 lutego 2020r. w ramach zajęć z przedmiotu „Organizacja czasu wolnego dzieci i dorosłych” studenci Kierunku Pedagogika zorganizowali i przeprowadzili zajęcia w czasie wolnym wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie.

Spotkanie to dało studentom możliwość zweryfikowania zdobytej w ramach studiów wiedzy z praktycznym działaniem w środowisku.  Dzięki tej możliwości studenci mieli okazję kształtowania kompetencji społecznych i umiejętności praktycznych niezbędnych w pracy zawodowej.

W trakcie zajęć, w których grano m.in. w „Kalabmury” treningowi podlegały takie umiejętności jak: szybkość i forma odbieranego i nadawanego komunikatu, połączenie komunikatu z mimiką i językiem ciała, wypowiadanie się według określonej formuły, doskonalenie umiejętności  współdziałania, podejmowanie aktywności na rzecz grupy oraz  na rzecz rozwiązania wspólnego problemu, podejmowanie i rozwijanie pomysłów, które stworzył inny uczestnik grupy, rozbudzanie kreatywności w poszukiwaniu rozwiązania problemu.

Nasza  obecność w placówce sprawiła radość dzieciom, a realizowane zajęcia sprzyjały kształtowaniu umiejętności współpracy w grupie, zaangażowaniu  przy rozwiązywaniu problemów i wykonywaniu twórczych zadań, które  przyspieszają doskonalenie procesów poznawczych dzieci.

Fot. i tekst: dr Anna Prusik


KIERUNKI STUDIÓW

all Wydział Nauk Humanistyczno Społecznych i Technicznych Wydział Nauk o Zdrowiu Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie

GALERIA ZDJĘĆ

NA SKRÓTY

Block
Olsztyńska Szkoła Wyższa Call Now Button Telefon rekrutacyjny Skip to content