Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

 

Rodzaj studiów:
I stopnia (inżynierskie)  – 7 semestrów

Tryb studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Język realizowanych studiów: polski
Profil praktyczny
Czesne i pozostałe opłaty
Warunki rekrutacji

 

Absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji jest specjalistą nowego typu, który potrafi łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. Posiada on gruntowną wiedzę i umiejętności w zakresie wybranego działu inżynierii produkcji do projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, potrafi analizować, oceniać oraz dokonywać wyboru technik i technologii produkcji, umie zarządzać inwestycjami rzeczowymi. Wiedzę i umiejętności inżynierskie łączy z gruntowną wiedzą; z zakresu nauk makro- i mikroekonomii, nauk o zarządzaniu przedsiębiorstwem i organizacji produkcji. Umie zarządzać kosztami, finansami i kapitałem, posiada wiedzę w zakresie doboru i szkolenia personelu, marketingu i logistyki oraz zarządzania jakością. Potrafi formułować zadania w zakresie technologii zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności. Jest także zapoznany z elementami prawa, administracji gospodarczej oraz nauk o człowieku i jego pracy.

Absolwent potrafi zarządzać procesami w wybranym zakresie inżynierii produkcji, organizować, kierować i koordynować pracę zespołów pracowniczych, współdziałać w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych, pracować w zespołach doradztwa technicznego i organizacyjnego w wybranym zakresie inżynierii produkcji. Umie biegle posługiwać się współczesnymi narzędziami komunikowania się i przekazywania informacji, posiada umiejętność posługiwania się językiem specjalistycznym, ma opanowaną znajomość języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia. Jest przygotowany do pracy w: małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach zajmujących się wybranym zakresem inżynierii produkcji oraz w jednostkach gospodarczych samorządów administracji lokalnej, w których  wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.

Studia trwają 7 semestrów. Zajęcia prowadzone są w weekendy (sobota, niedziela). Studia nie wymagają złożenia pracy dyplomowej. Warunkiem ukończenia studiów jest pozytywna ocena z egzaminu dyplomowego oraz zdobycia zaliczenia na ocenę ze wszystkich przedmiotów.

KIERUNKI STUDIÓW

all Wydział Nauk Humanistyczno Społecznych i Technicznych Wydział Nauk o Zdrowiu Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie

Olsztyńska Szkoła Wyższa jest uczelnią o profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się na studiach licencjackich (pierwszego stopnia), inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (drugiego stopnia) - w formie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz hybrydowych.   

Nasza oferta edukacyjna dostosowywana jest do potrzeb rynku i zmian zachodzących w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Projektowanie i wdrażanie programów kształcenia odbywa się we współpracy z naszymi partnerami z obszaru gospodarki, administracji publicznej, placówek zdrowotnych itp, skupionych w Radzie Konsultacyjnej ds. Społeczno-Gospodarczych. 

Oferujemy kształcenie na kierunkach: administracja, filologia angielska, fizjoterapia, informatyka, kosmetologia, logistyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości kształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach. 

GALERIA ZDJĘĆ

NA SKRÓTY

Block
Olsztyńska Szkoła Wyższa  Telefon rekrutacyjny Skip to content