Inauguracja 2023/2024

W sobotę, 7 października 2023 uroczyście rozpoczęliśmy rok akademicki 2023/2024. Inauguracja to zawsze wyjątkowy dzień, w którym witamy w naszej rodzinie akademickiej kolejne pokolenie studentów.

Z wielką radością świętuję tę chwilę, w której nasza rodzina akademicka  spotyka się by wspólnie rozpocząć kolejny rok pracypowiedziała w mowie przewodniej JM Rektor dr Agnieszka górska, prof. OSW –  Szczególnie ciepło witam wszystkich studentów, którzy dopiero  zaczynają swoją przygodę z Olsztyńską Szkołą Wyższą. Nasza uczelnia to wspólnota, którą tworzy wykwalifikowana kadra naukowa,  pracownicy administracyjni i pełni zapału studenci. Jesteśmy kameralną, inspirującą i tętniącą życiem społecznością, która jest otwarta na nowe wyzwania, oraz krytyczny dyskurs. […] Propagujemy wśród naszych studentów odwagę, ciekawość i chęć kwestionowania panujących przekonań w dążeniu do wiedzy i prawdy.  To wtedy rodzi się miejsce na innowacje i odkrycia.  Kierując się tymi wartościami łączymy wielowiekową tradycję akademicką  z nowatorskimi metodami i sposobami kształcenia, które wyposażają naszych studentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne odpowiadające na potrzeby regionalnego, krajowego i globalnego rynku pracy.

O tym, jak ważny jest otwarty umysł, odwaga, ciekawość i chęć kwestionowania panujących przekonań nawiązał też w wykładzie inauguracyjnym  pt.  „Przyspieszenie. Jak radzić sobie w niebezpiecznym świecie?” dr Bartłomiej Nowak z Grupy Uczelni Vistula, ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych. Powiedział: Będąc dzisiaj w gmachu uczelni wyższej, w tak ważnym i uroczystym dniu, chciałbym zachęcić Was do tego, abyście każdego dnia, w tym miejscu i w całym Waszym życiu, poszukiwali prawdy.

Jednym z ważniejszych momentów tego dnia było powołanie doktora Mariusza Wawrzyniaka na profesora Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Wykwalifikowana kadra naukowa Olsztyńskiej Szkoły Wyższej jest bardzo ceniona przez Władze Uczelni, dopingowana do dalszego rozwoju i samodoskonalenia. Dziękuję całej kadrze naukowej za zaangażowanie w rozwój naszej Alma Mater -powiedziała JM Rektor – za inspirowanie naszej społeczności i rozpalanie w naszych studentach pasji do nauki. Życzę wszystkim by był to rok pełen rozwoju, odkryć i osiągnięć.  Wyruszmy w tę podróż z entuzjazmem, determinacją i otwartością na nowe doświadczenia, we wspólnym  dążenie do doskonałości!

W tym ważnym dniu towarzyszyli nam nasi Przyjaciele i Partnerzy, wśród których znaleźli się : dr Janusz Cichoni Poseł na Sejm RP, Paweł Papke Poseł na Sejm RP,  Marcin Kuchciński Wicemarszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, Piotr Grzymowicz Prezydent miasta Olsztyna, Ewa Kaliszuk zastępca prezydenta miasta Olsztyna, Andrzej Abako Starosta Olsztyński,  Maria Bąkowska Sekretarz Powiatu, Bogumiła Warcaba Dyrektor Biura poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego,  dr hab. Wawrzyiec Konarski Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Bogna Kamińska Dyrektor TWP , Oddział w Olsztynie, Bożena Symonajć Wicedyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, Beata Wołk  Zastępca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Szpital MSWiA, Agnieszka Domurad  z Krajowej Rady Fizjoterapeutów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Bożena Piątek Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Irena Mysakowska  Dyrektor Zakładu Poprawczego w Barczewie, płk Marek Bartnicki Dyrektora Aresztu Śledczego w Olsztynie, mjr Magdalena Kowalska-Ciunel ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców, mjr Paweł Saletra z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, por. Tomasz Wójtowicza z Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie, st. bryg. Krzysztof Mierzejewski Zastępca WM Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Komendy Wojewódzkiej PSP.

Pierwszy dzień nowego roku akademickiego uświetnił wspaniały występ zespołu FOLKOWNIA.

Dziękujemy wszystkim za udział w inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Studentom życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz satysfakcji z podjętych studiów!

Vivat Academia, Vivat Profesores!

Autor zdjęć: Grzegorz Grobelny

Autor zdjęć: Karol Krupa

KIERUNKI STUDIÓW

all Wydział Nauk Humanistyczno Społecznych i Technicznych Wydział Nauk o Zdrowiu Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie

Olsztyńska Szkoła Wyższa jest uczelnią o profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się na studiach licencjackich (pierwszego stopnia), inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (drugiego stopnia) - w formie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz hybrydowych.   

Nasza oferta edukacyjna dostosowywana jest do potrzeb rynku i zmian zachodzących w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Projektowanie i wdrażanie programów kształcenia odbywa się we współpracy z naszymi partnerami z obszaru gospodarki, administracji publicznej, placówek zdrowotnych itp, skupionych w Radzie Konsultacyjnej ds. Społeczno-Gospodarczych. 

Oferujemy kształcenie na kierunkach: administracja, filologia angielska, fizjoterapia, informatyka, kosmetologia, logistyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości kształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach. 

GALERIA ZDJĘĆ

NA SKRÓTY

Block
Olsztyńska Szkoła Wyższa  Telefon rekrutacyjny Skip to content