Dni przyjaźni polsko-węgierkiej


„W tym roku obchodzimy 65. rocznicę Powstania Węgierskiego 1956, zwanego także rewolucją 1956, które wybuchło w Budapeszcie 23 października 1956 rok przeciwko władzy komunistycznej i rosyjskiej kurateli. Powstanie odbiło się szerokim echem w całej Polsce, a szczególnie silnie w Olsztynie. […] Dla uczczenia tego wydarzenia 28 i 29 października odbywać się będą w Olsztynie i Dobrym Mieście Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

W ich ramach 28 października 2021 r. między innymi odbędzie się w Urzędzie Wojewódzkim sesja naukowa, otwarta zostanie wystawa „Rozstrzelane miasto” o wydarzeniach 1956 r. w Polsce i na Węgrzech. W bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. w intencji narodów węgierskiego i polskiego, pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego ks. abpa dra Józefa Górzyńskiego, złożone zostaną kwiaty pod tablicą pamiątkową na budynku starostwa.

Kolejnego dnia w Dobrym Mieście odbędzie się spotkanie z Michałem Listkiewiczem, hungarystą, na temat przyjaźni polsko-węgierskiej na niwie sportowej, pokaz filmu „1956. Wolność i miłość”, a uroczystości zakończy w Olsztynie koncert muzyki węgierskiej w wykonaniu zespołu MC Kwadrat.

[…]

Obchodom patronuje Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki, Burmistrz Dobrego Miasta, Jarosław Kowalski i Rektor Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, dr Agnieszka Górska.”

Źródło: Olsztyn24 czytaj więcej

KIERUNKI STUDIÓW

all Wydział Nauk Humanistyczno Społecznych i Technicznych Wydział Nauk o Zdrowiu Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie

Olsztyńska Szkoła Wyższa jest uczelnią o profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się na studiach licencjackich (pierwszego stopnia), inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (drugiego stopnia) - w formie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz hybrydowych.   

Nasza oferta edukacyjna dostosowywana jest do potrzeb rynku i zmian zachodzących w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Projektowanie i wdrażanie programów kształcenia odbywa się we współpracy z naszymi partnerami z obszaru gospodarki, administracji publicznej, placówek zdrowotnych itp, skupionych w Radzie Konsultacyjnej ds. Społeczno-Gospodarczych. 

Oferujemy kształcenie na kierunkach: administracja, filologia angielska, fizjoterapia, informatyka, kosmetologia, logistyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości kształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach. 

GALERIA ZDJĘĆ

NA SKRÓTY

Block
Olsztyńska Szkoła Wyższa  Telefon rekrutacyjny Skip to content