Gimnastyka sportowa – Centrum Sprawności Fizycznej

Kontakt: +48 601 741 866, 89 512 20 55
[email protected]
www.gimsport.pl


Zajęcia są prowadzone w obiektach OSW przy ul. Bydgoskiej 33 we wtorki i czwartki w godz. 17.00-20.00. Bliższe informacje bezpośrednio u trenerki.

Celem wszystkich naszych programów jest wszechstronny i harmonijny rozwój psychofizyczny. Każdy z nich pomoże twojemu dziecku stać się wysportowanym, pewnym siebie i otwartym na świat młodym człowiekiem. W trakcie zajęć wplatamy elementy skupione na rozwijaniu siły, szybkości, wytrzymałości, skoczności, gibkości, zwinności, równowagi, orientacji przestrzennej i koordynacji ruchowej. Uczymy samodyscypliny i umiejętności współpracy w grupie. Każdy uczestnik uczy się pokonywania własnych słabości. Podczas zajęć kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo (pełna asekuracja i profesjonalna opieka trenerów). Dostosowujemy poziom i tempo zajęć do grupy wiekowej.

 

Grupa „Mostek”

Grupa początkująca – program dla ruchliwych, wszędobylskich i pełnych energii dzieci w wieku 5-7 lat.

 • doskonalenie cech motorycznych: siła, szybkość, skoczność, wytrzymałość, gibkość, zwinność
 • rozwijanie koordynacji ruchowej i orientacji przestrzennej
 • zapobieganie wadom postawy
 • biegi, skoki, czworakowania
 • przewroty różne rodzaje
 • stania na głowie i rękach
 • przerzuty bokiem
 • skoki na trampolinie
 • skoki do dołu z gąbkami
 • ćwiczenia równoważne

Grupa „Szpagat”

Grupa średniozaawansowana – to program dla dzieci w wieku 8+. Na tym etapie treningu nadal skupiamy się na ogólnym i harmonijnym rozwoju sprawności fizycznej – doskonaleniu zdolności motorycznych. Rozwijamy świadomość swojego ciała, orientację przestrzenną. To idealny czas na profilaktykę wad postawy, ale też wszechstronne przygotowanie organizmu do stopniowego zwiększania obciążeń. Wszystkie zadania treningowe dostosowane są do możliwości danego uczestnika. Uczymy się i doskonalimy elementy zwinnościowo-akrobatyczne. Doskonalimy stania na rękach, przerzuty bokiem. Uczymy się, przerzutu bokiem na 1R, rundaka, mostków (przejść) w przód i w tył, przerzutu w przód, flik flaka. Nadal skaczemy na trampolinie, do dołów z gąbkami, ćwiczymy na równoważniach i poręczach. A przede wszystkim nadal dobrze się bawimy.

Grupa „Salto”

Grupa zaawansowana sprawnościowo i wiekowo w przedziale ok. 12+. Zajęcia dla osób pragnących doskonalić swoje umiejętności gimnastyczne i akrobatyczne. W praktyce grupa bardzo zróżnicowana pod względem wiekowym i nauczanych elementów. Jeden uczestnik uczy się stania na rękach, przewrotów, salta lub flik-flaka. Celem innego jest nauczenie się szpagatu. Rola trenera sprowadza się do przeprowadzenia “szkółki gimnastycznej” – wszechstronnej rozgrzewki, następnie każdy z uczestników doskonali bądź uczy się wybranych przez siebie elementów. Trener zleca ćwiczenia przygotowawcze, doradza, asekuruje, poprawia błędy, motywuje.

 • poprawa sprawności fizycznej
 • nauka nowych trudniejszych elementów
 • dobra zabawa

KIERUNKI STUDIÓW

all Wydział Nauk Humanistyczno Społecznych i Technicznych Wydział Nauk o Zdrowiu Filia Wydział Zamiejscowy w Kętrzynie

Olsztyńska Szkoła Wyższa jest uczelnią o profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się na studiach licencjackich (pierwszego stopnia), inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (drugiego stopnia) - w formie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz hybrydowych.   

Nasza oferta edukacyjna dostosowywana jest do potrzeb rynku i zmian zachodzących w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Projektowanie i wdrażanie programów kształcenia odbywa się we współpracy z naszymi partnerami z obszaru gospodarki, administracji publicznej, placówek zdrowotnych itp, skupionych w Radzie Konsultacyjnej ds. Społeczno-Gospodarczych. 

Oferujemy kształcenie na kierunkach: administracja, filologia angielska, fizjoterapia, informatyka, kosmetologia, logistyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, wychowanie fizyczne oraz zarządzanie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości kształcenia w najbardziej poszukiwanych zawodach. 

GALERIA ZDJĘĆ

NA SKRÓTY

Block
Olsztyńska Szkoła Wyższa  Telefon rekrutacyjny Skip to content