Takiej szansy szkoda nie wykorzystać!
Zapisz się na 3-dniowy, bezpłatny* maraton projektowania i warsztaty design thinking!
Zapraszamy studentów i wykładowców OSW do podjęcia 48-godzinnego wyzwania !!!
Nieważne, z jakiego jesteś kierunku. Umiejętności, które nabędziesz przydadzą Ci się na każdym etapie życia zawodowego!
JEŻELI:
- jesteś otwarty/a na współpracę z innymi, chcesz się dzielić swoją kreatywnością, wiedzą i doświadczeniem
- masz wielką chęć nauczyć się nowych umiejętności, zdobyć nową wiedzę i pokazać się światu ze swojej najlepszej strony
- lubisz dobrą zabawę i życzliwą współpracę
- chcesz się nauczyć i popraktykować metodę Design Thinking
To coś dla CIEBIE!
Uczestnicy Service Jam Olsztyn w trakcie trzydniowej zabawy będą mieli okazję:
- poznać nowe osoby i tworzyć innowacyjne zespoły, łączyć bardzo różnorodne kompetencje i nauczy się współpracy w grupie;
- poznać proces projektowy i narzędzia generowania innowacji wykorzystywane przez projektantów i designerów,
- nauczyć się kompetencji związanych z myśleniem i działaniem projektowym
- stać się autorami innowacyjnych pomysłów i rozwiązań odpowiadających na realne problemy i potrzeby innych osób.
Grupy biorące udział w wydarzeniu mają 48 GODZIN na zaprojektowanie rozwiązania na zadany, wspólny dla wszystkich temat 🙂
Pamiętajcie, że to zabawa, nie rywalizacja.
Ideą Jamów jest szerzenie metodologii service design. Podczas 3 dniowych warsztatów stworzysz prototyp usługi, której punktem wyjścia będzie głębokie zrozumienie potrzeb użytkowników.
KIEDY: 18-20.03.2022 r. |
Już po raz trzeci zagości w Olsztynie Global Service Jam- 3 dniowe święto kreatywności, myślenia projektowego i innowacyjności.
Global Service Jam to międzynarodowe przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy interesują się projektowaniem usług. Ludzie kreatywni, którzy nie boją się eksperymentalnych metod rozwiązywania problemów, spotykają się każdego roku, żeby współpracując ze sobą, wymyślać rozwiązania najistotniejszych problemów.
JAM to po prostu spotkanie osób zainteresowanych projektowaniem usług i doświadczeń klientów, aby w duchu eksperymentów, kreatywności, współpracy i przyjaznej konkurencji w interdyscyplinarnych zespołach, w ciągu jednego weekendu opracować i prototypować całkowicie nowe usługi, produkty lub inicjatywy inspirowane wspólnym tematem. Na zakończenie imprezy opracowane koncepcje i ich prototypy zostaną zaprezentowane na całym świecie na specjalnie dedykowanej platformie http://globaljams.org
Wszystkie grupy biorące udział w Global Service Jam mają jedynie 48 godzin, na zaprojektowanie rozwiązania na zadany, wspólny dla wszystkich temat. O tym, jaki będzie tegoroczny temat dowiemy się 18 marca, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.
Efektem Global Service Jam są projekty lub prototypy, które stanowią gotowe rozwiązania problemów.
Głównym sensem service jamu, w przeciwieństwie do innych wydarzeń o podobnym charakterze, nie jest rywalizacja i wygrana, lecz dobra zabawa, współpraca i wzajemne inspirowanie się. Chodzi o to, aby w trakcie kreatywnej pracy nauczyć się bardzo ważnych kompetencji i umiejętności społecznych, takich jak praca zespołowa, prawidłowa komunikacja, kreatywność, dostrzeganie potrzeb innych ludzi i ich zrozumienie. Daje to zawsze gwarancję zdumiewających efektów, ale i poczucie dobrze wykonanej roboty. W trakcie spotkania można nauczyć się nowych umiejętności i kompetencji w zakresie innowacyjnych metod projektowania rzeczywistości – uczymy metod i narzędzi #DesignThinking
Service Jam Olsztyn jest organizowany w ramach ogólnoświatowego wydarzenia Global Service Jam, a w tym roku wraz „jam’ami” z całego świata uczestnicy Service Jam Olsztyn będą koncentrować się na wspólnym temacie i próbować interpretować go w taki sposób, aby globalne problemy rozwiązywać w lokalnym kontekście.
W tym roku zachęcamy wszystkich uczestników do interpretowania ogólnoświatowego tematu w kontekście najbliższego otoczenia, szkoły, uczelni, osiedla, miasta, studentów, mieszkańców, dzieci i seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Opracowane rozwiązania będą stanowiły bank pomysłów wdrożeniowych w naszym regionie.
Głównym organizatorem jest: Wasyluk Projektowanie Kreatywne
Partnerami są: Olsztyńska Szkoła Wyższa, Wspólny Olsztyn, Phenomen Studiao, Lenart Interactive, CARUMA
Warto pamiętać, że JAM to nie:
Konferencja – uczestnicy nie są tu po to, aby wykładać, słuchać, lub po prostu rozmawiać. Są tutaj, aby pracować razem, aby prototypować i budować coś, co już jest na drodze do urzeczywistnienia.
Networking i design drinks – uczestnicy nie są tutaj, by pochwalić się swoimi umiejętnościami, rozmawiać o tym, co dzieje się w ich branży (chociaż takie rzeczy mogą się zdarzyć). Będą nawiązywać kontakty i dzielić się wiedzą w najlepszy możliwy sposób – poprzez pracę nad pomysłami, planami i wspólnym budowaniem prototypów.
Grupa dyskusyjna, barcamp – Chociaż Jam może przyjąć dowolną formę, istnieje jasny cel na weekend – funkcjonujące prototypy, które mogą stać się rzeczywistością, a które zostaną opublikowane światu pod koniec weekendu.
Start-up weekend – uwielbiamy imprezy typu start-up, ale jam nie jest jedną z nich. Jam jest na samym początku cyklu generowania innowacji i co do zasady uczestnicy współpracują z osobami im nieznajomymi. Z tego oczywistego względu mogą nie chcieć rozpocząć z nimi nowego biznesu w poniedziałek rano, a ich prototyp może nie być jeszcze opłacalny. Warto pamiętać jednak, że rozwijający się start-up jest możliwym wynikiem Jam, ale z pewnością nie jest celem.
*Jest zdecydowanie bezpłatny, ale mile widziane jest kupienie cegiełki wspierającej Polską Akcję Humanitarną.